updated 2:21 PM CET, Mar 20, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Wielki SPONTAN w Teatrze Roma

Zespół DDS ze Studia Tańca Duet mieszczącego się na warszawskim Bemowie AB Zespół DDS ze Studia Tańca Duet mieszczącego się na warszawskim Bemowie

Do tłumnie wypełnionego Teatru Muzycznego ROMA zjechało dziś 55 zespołów tanecznych z 17 miast Polski. Przyciągneły je VII Ogólnopolskie Spotkania Taneczne SPONTAN 2010. W jury konkursu zasiedli profesjonalni choreografowie i tancerze: Michał Piróg, Katarzyna Kizior i Bartek Figurski oraz Anna Michalak - organizator konkursu.

{jumi [*4]}Jury konkursu po trudnych eliminacjach dopusciło do konkursu 72 choreografie w dwóch grupach wiekowych: do lat 16 i powyżej tego wieku. Obie grupy wiekowe podzielone byly na trzy kategorie: taniec nowoczesny, etiuda taneczna i inne propozycje taneczne.

- Celem imprezy jest popularyzacja różnorodnych form ruchowo-tanecznych wśród dzieci i młodzieży, artystyczna konfrontacja dorobku amatorskich dziecięcych i młodzieżowych zespołów tańca i ruchu, doskonalenie umiejętności warsztatowych uczestników oraz nawiązywanie współpracy między ośrodkami kultury - informują organizatorzy wydarzenia.

W przeglądzie brały udział dzieci i młodzież (szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła średnia), zespoły i grupy taneczne (oprócz formacji tańca towarzyskiego, zespołów folklorystycznych oraz grup cheerleaders) działające w ośrodkach kultury, klubach, szkołach itp.

W trakcie oficjalnego ogłoszenia wyników pierwszej czesci konkursu (do lat 16), Anna Michalak - główna organizatorka wydarzenia, pogratulowała wszystkim uczestnikom udziału w konkursie i podkreśliła, że jest to ich wielkim sukcesem. Po raz pierwszy w historii Spotkań Tanecznych SPONTAN, wszyscy chętni do udziału w nich, musieli przejść przez sito eliminacji.

Jury podzieliło się sprawiedliwie zadaniami. Katarzynie Kizior przypadła rola osoby przekazującej uczestnikom uwagi na przyszłość, mające pomóc im w dalszym rozwoju artystycznym: "proste rozwiązania są często bardziej skuteczne, pewne rzeczy były przedobrzone, a niektóre rekwizyty niepotrzebne". Natomiast Michał Piróg chwalił: "jest lepiej niż w poprzednich latach, duża różnorodność muzyczna, brawa też dla choreografów. Było na scenie wiele zespołów, którym taniec sprawia autentyczną radość".

W kategorii tańca nowoczesnego I miejsce przypadło zespołowi z Białegostoku - Kolor Dzieci. II miejsce zajeli też goście z Białegostoku - Kolor Juniorzy. Wielkim zwycięzcą tego konkursu okazał się Zespół Taneczny Iskierka z Łańcuta, który wygrał zarówno w kategorii etiudy tanecznej, jak i innych propozycji tanecznych. Tylko minimalnie gorszym osiągnięciem może poszczycić się Zespól Tańca Współczesnego ALACARTE z Pyskowic, który zajął w obu wyżej wspomnianych kategoriach II miejsce. Szczegółowe informacje o wynikach w poszczególnych kategoriach redakcja Kuriera 365.pl opublikuje po otrzymaniu ich od organizatorów.

Jury SPONTAN 2010

Katarzyna Kizior
Tancerka, choreograf, instruktor tańca. Doskonaliła swój warsztat taneczny poznając nowe techniki jazzu i modern-jazzu w paryskim Studio Harmonic , współpracuje z warszawskim Teatrem Tańca „ Zawirowania" Choreograf, tancerka wielu produkcji telewizyjnych ( min. ,,You Can Dance") .

Bartek Figurski
Tancerz i mim. Tancerz warszawskich teatrów: Roma, Komedia, Teatr Tańca Zawirowania.. Współpracował z teatrami Wielkim w Warszawie i Muzycznym we Wrocławiu. Współtwórca choreografii prezentowanej podczas wieczoru baletowego w łódzkim Teatrze Wielkim.

Michał Piróg
Choreograf, tancerz oraz pedagog tańca. Swoje umiejętności zdobywał współpracując z teatrami w Polsce, Belgii, Francji i Szwajcarii. Specjalizuje się w różnych technikach, m.in.: jazz, modern jazz, afro jazz, funky jazz, broadway jazz, taniec współczesny, koffi koko. Juror ,,You Can Dance".

Patronat honorowy - Burmistrz Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy

{jumi [*8]}

Please provide full Credentials Infomation