updated 3:46 PM CEST, Apr 19, 2019
A+ A A-

Dotknij Irlandii

Na warszawskiej Ochocie już podczas najbliższego weekendu będziemy mieli okazję odbyć fascynującą podróż.

To za sprawę widowiska „Touch of Ireland", na które zaprasza Centrum Artystyczne Radomska 13. Aranżacje, kostiumy, muzyka i instrumentarium - wszystko to wraz z irlandzkim tańcem, wykonywanym przez zaproszone grupy, złoży się na pełen energii, kolorowy i bardzo dynamiczny spektakl. Repertuar wyeksponuje wszystkie najbardziej charakterystyczne, a jednocześnie przemawiające do publiczności, elementy tańca irlandzkiego: znajdziemy w nim aksamitny, kobiecy slip jig; radosne, mieszane układy tańczone w klimatach irlandzkiego ceili; pokazy solo, umożliwiające tancerzom zaprezentowanie maksimum swoich umiejętności i najbardziej skomplikowanych kroków; wreszcie najbardziej oczekiwany i niezwykle ceniony przez publiczność step irlandzki, również w wydaniu a'cappella. Wszystko to w wykonaniu dwóch zespołów: CARRANTUOHILL - grający zarówno tradycyjną muzykę celtycką rodem z Irlandii i Szkocji, jak i własne opracowania aranżacyjne oparte na "celtyckich korzeniach", wykorzystują bardzo stylowe instrumentarium (skrzypce, uilleann pipes, bouzuki, cittern, bodhran, flety, tin whistles oraz akordeon, mandolinę, gitarę akustyczną) oraz REELANDIA - profesjonalny zespół tańca irlandzkiego, który gościł na najbardziej prestiżowych scenach w kraju, osiągał także najlepsze wyniki w międzynarodowych konkursach tańca irlandzkiego feis.

Touch of Ireland, 26.11.2011, godz. 18.00, bilety: 25 zł, do kupienia w kasie OKO, Centrum Artystyczne Radomska 13, ul. Radomska 13/21.

Więcej w tej kategorii: « CSS w Proximie Weekend z Alchemią »
Please provide full Credentials Infomation

easter eggs 2145667 960 720

Drodzy Czytelnicy!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Aby Wielkanoc była spokojnym czasem, spędzonym w radosnej atmosferze z najbliższymi.

 

Redakcja Kurier365.pl