updated 11:03 AM CEST, Apr 20, 2019
A+ A A-

Areszt za usiłowanie zabójstwa

Areszt za usiłowanie zabójstwa KSP

Funkcjonariusze z wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji w Otwocku, zatrzymali 27- latka, podejrzewanego o zadanie 5 ciosów nożem swojemu 57-letniemu ojcu.

Wobec mężczyzny został złożony wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu, do którego sąd się przychylił. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 25 lat pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny otwockiej komendy, po 4.00 nad ranem w minioną sobotę, otrzymał informację, z której wynikało, że w jednym z otwockich mieszkań ma miejsce awantura. Policjanci z wydziału prewencji, którzy już po chwili byli pod wskazanym adresem, zastali tam pogotowie ratunkowe.

Lekarz pogotowia udzielał pierwszej pomocy 57-letniemu mężczyźnie z ranami kłutymi, którego natychmiast przetransportowano do jednego z otwockich szpitali. W mieszkaniu policjanci zastali jeszcze kilka osób, jak się po chwili okazało, członków tej samej rodziny.

Podczas interwencji policjanci zabezpieczyli liczne ślady, które wskazywały, że w mieszkaniu odbyła się prawdziwa walka. Wskazywał na to także odnaleziony kuchenny nóż. Jak się później okazało, było to narzędzie, którym syn zadał ojcu 5 ciosów w klatkę piersiową i udo. Przebywające w mieszkaniu osoby, w tym jedna kobieta, zostały zatrzymane do wytrzeźwienia.

Sprawa została przekazana do otwockiej prokuratury. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 27-letniemu mężczyźnie zarzutów usiłowania zabójstwa swojego ojca.

Złożony wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu, został przez sąd zatwierdzony. Mężczyzna trafił na najbliższe trzy miesiące do aresztu. Przestępstwo usiłowania zabójstwa zagrożone jest karą do lat 25 pozbawienia wolności.

{jumi [*9]}

 

Please provide full Credentials Infomation

easter eggs 2145667 960 720

Drodzy Czytelnicy!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Aby Wielkanoc była spokojnym czasem, spędzonym w radosnej atmosferze z najbliższymi.

 

Redakcja Kurier365.pl