updated 2:51 PM CET, Dec 15, 2017
A+ A A-

Narkotyki w kontenerze i w budynku

Narkotyki w kontenerze i w budynku fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z warszawskich Włoch zatrzymali trzech mężczyzn w związku z ujawnioną plantacją konopi indyjskich. Uprawa znajdowała się w specjalnie przygotowanym kontenerze budowlanym oraz w trzech pomieszczeniach budynku przy ulicy Łopuszańskiej. Funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 1000 krzaków konopi indyjskich.

Policjanci z warszawskich Włoch zostali wezwani na ulicę Łopuszańską do pożaru kontenera. Kiedy mundurowi przybyli na miejsce okazało się, że kontener jest wyposażony w wentylację oraz oświetlenie i rosną w nim konopie indyjskie.

Policjanci na miejscu zatrzymali 35-letniego mężczyznę. W wyniku dalszych czynności funkcjonariusze ujawnili w pobliskim budynku kolejną plantację konopi indyjskich. Trzy pomieszczenia były specjalnie przystosowane do uprawy narkotyków. Do sprawy zabezpieczono prawie 1000 krzaków konopi indyjskich.

Chwilę później do policyjnego aresztu trafili również 38 i 28-latek. Dzisiaj śledczy z komisariatu przy ul. 17 Stycznia pod nadzorem prokuratora będą wyjaśniać okoliczności zdarzenia.

Za posiadanie środków odurzających jak i ich uprawę grozi kara do 3 lat więzienia.

12°C

Warszawa

Fair

Humidity: 52%

Wind: 11.27 km/h

  • 23 Oct 2015 16°C 6°C
  • 24 Oct 2015 15°C 12°C