updated 6:15 PM CET, Mar 18, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Żołądek wypełniony kokainą

  • Napisane przez policja.pl
  • Dział: Akcje policji
Żołądek wypełniony kokainą fot. policja.pl

Stołeczni policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Izby Celnej, zatrzymali na warszawskim lotnisku 28-letniego obywatela Polski, pochodzenia nigeryjskiego. Chuks G. usiłował przemycić do Polski prawie kilogram kokainy o wartości 250 tysięcy złotych. Narkotyki podzielone na 85 kapsułek znajdowały się w brzuchu mężczyzny.

Wszystko zaczęło się na lotnisku Okęcie w Warszawie. Uwagę funkcjonariuszy Izby Celnej i policjantów wydziału do walki z przestępczością narkotykową Komendy Stołecznej Policji zwrócił 28-letni obywatel Polski, pochodzenia nigeryjskiego. Podróżnego poddano szczegółowej kontroli. Badania wykazały, że w jamie brzusznej Chuksa G. może znajdować się kilkadziesiąt kapsułek, każda o długości około 5 cm. Jak się później okazało, było ich dokładnie 85. Zawierały one w sumie prawie 1 kilogram kokainy.
Chuks G. został zatrzymany. Z ustaleń policjantów wynika, że narkotyki trafiły do Polski z Brazylii. Po wstępnych wyjaśnieniach 28-latkowi przedstawiono zarzut przewozu znacznej ilości środków odurzających. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, tego typu przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 lat. Decyzją sądu 28-latek trafił na trzy miesiące do aresztu. Funkcjonariusze policji ustalają, do kogo miały trafić zabezpieczone środki odurzające.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation