piątek, maj 10, 2024
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/21167.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/21167
poniedziałek, 08 czerwiec 2015 12:01

Lachowska Micha w Starym Sączu Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Lachowska Micha w Starym Sączu http://www.beskidsadecki.eu

Na Lachowską Michę, czyli degustacje wyśmienitych regionalnych potraw, występ zespołów ludowych, grup wokalnych i baletowych oraz kapeli folkowej, a także na metę II etapu 53. Małopolskiego Wyścigu Górskiego zaprasza burmistrz Starego Sącza na Starosądecki Rynek 14 czerwca od godziny 14.15.

Sądecczyzna przyciąga turystów nieskażoną przyrodą, dobrze przygotowana bazą turystyczną ale przede wszystkim dobrą kuchnią. Naturalność produktów wpływa na niezapomniany smak oferowanych potraw.


{gallery}21167{/gallery}

Kuchnia regionalna

Pysznie smakują bigos z baraniny wyhodowanej na stokach Beskidów, pasztet z fasoli uprawianej w Dolinie Dunajca czy soki bezpośrednio wytłaczane z sądeckich owoców. Przewodnik po karczmach regionalnych małopolski – www.trasasmakoszy.pl. Szlak śliwkowy – www.nasliwkowymszlaku.pl. Winnice Sądeckie – www.malopolskiszlakwinny.pl.

„Małopolska Wieś Pachnąca Ziołami" – Gospodarze 22 gospodarstw agroturystycznych uprawiają ogrody warzywno-ziołowe, prowadzą zdrową, regionalną kuchnię z wykorzystaniem ziół oraz wartościowej żywności z własnych gospodarstw.

 

Stary Sącz
Miejscowość na pograniczu Beskidu Sądeckiego, w widłach Popradu i Dunajca. W Starym Sączu zachował się układ architektoniczny charakterystyczny dla okresu średniowiecznego, będącego jednym z najstarszych osiedli polskich. Był on grodem granicznym znajdującym się przy szlaku handlowym łączącym Adriatyk z Karpatami. Starosądecki rynek charakteryzuje się prostokątnym placem, który ma powierzchnię prawie 1 ha, pokrywa kamienny bruk z otoczaków naniesionych przez Dunajec z Tatr. Wychodzi z niego 8 ulic, po dwie z każdego rogu rynku, tworząc z nim kąt prosty. Obecnie wokół rynku znajduje się 22 domy, pierwotnie było ich o dwa więcej. Jeszcze do 1795 roku na rynku znajdował się ratusz, jednak nie przetrwał pożaru a władze nigdy go nie odbudowały. Ze względu na zachowaną średniowieczną zabudowę miasta, w 1954 Stary Sącz uznano za rezerwat urbanistyczny. Więcej na: http://ziemiasadecka.info/, http://www.beskidsadecki.eu.

a