poniedziałek, maj 06, 2024
Follow Us
środa, 01 kwiecień 2015 14:04

Mamy w Muzeum: Ogród sztuki Józefa Mehoffera Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Józef Mehoffer, Dziwny ogród, 1903, olej, płótno Józef Mehoffer, Dziwny ogród, 1903, olej, płótno www http://www.mnw.art.pl

Na "Ogród sztuki Józefa Mehoffera" Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza w czwartek 2 kwietnia o godz. 11. Do czerwca 2015 roku trwa w Muzeum Narodowym w Warszawie cykl spotkań ze sztuką dla rodziców z dziećmi.

Program cyklu Mamy w Muzeum potrwa do czerwca 2015 roku. W każdy czwartek o godzinie 11 organizatorzy zapraszają do Muzeum Narodowego na spotkania organizowane dla rodziców na urlopach macierzyńskich i ojcowskich.

Początek to 20 minut w galerii, a potem spotkanie w sali edukacyjnej, gdzie podczas rozmowy o sztuce można nakarmić i przewinąć dzieci. Organizatorzy zapewniają, że atmosfera podczas tych spotkań jest swobodna, prowadzący są wrażliwi i otwarci, można wejść z wózkiem do galerii.

MAMY w MUZEUM - Ogród sztuki Józefa Mehoffera
czwartek, 2 kwietnia 2015, godz. 11
Prowadzi Karolina Zalewska
Zbiórka w Holu Głównym - obowiązuje odpowiedni bilet wstępu do MNW. Spotkanie trwa ok. 60 minut

MAMY w Muzeum - program kolejnych spotkań

16 kwietnia / g. 11.00 - Ogród sztuki Józefa Mehoffera / Karolina Zalewska
Józef Mehoffer zaprojektował ogrody otaczające jego domy w Jankówce i Krakowie. Czy było to jego hobby, dające wytchnienie od malarstwa? A może potrzeba wykreowania scenografii do własnych obrazów? W trakcie spotkania poznamy także przechadzającą się po ogrodach ulubioną modelkę malarza.

9 i 23 kwietnia / g. 11.00 - Koloryzm – bardzo polska sprawa / Magdalena Marczak-Cerońska
Wszystko zaczęło się w 1923 roku w kręgu studentów Józefa Pankiewicza na krakowskiej ASP. Potem był zawrotny sukces i legenda, trwająca do dzisiaj. Poznajmy twórczość słynnych kapistów: Jana Cybisa, Hanny Rudzkiej-Cybisowej, Józefa Czapskiego, Zygmunta Waliszewskiego, Artura Nacht-Samborskiego i Piotra Potworowskiego.

30 kwietnia i 14 maja /g. 11.00 - Autoportret zdeformowany. Rzeźba Aliny Szapocznikow / Katarzyna Janus-Borkowska
Prześledzimy niełatwe losy jednej z najbardziej oryginalnych współczesnych rzeźbiarek. Jej biografia, naznaczona wojenną traumą i śmiertelną chorobą, jest dowodem na to, że nawet życiowy dramat można zmienić w twórczy eksperyment.

7 i 21 maja / g. 11.00 - Między dworem a klasztorem – historia świętej Jadwigi Śląskiej / Karolina Zalewska
Na spotkaniu z nieco innej perspektywy przyjrzymy się historii świętej Jadwigi Śląskiej. Czy wszystkie jej czyny dziś uznamy za godne pochwały? A może droga do świętości była ówczesnym sposobem kobiet na niezależność?

29 maja i 18 czerwca / g. 11.00 - Barwny świat Zofii Stryjeńskiej / Monika Miżołębska
Zofia Stryjeńska nazywana była księżniczką sztuki polskiej. Malowała obrazy, projektowała ilustracje, pocztówki, kilimy i zabawki. W czasie spotkania poznamy fascynujące losy najsłynniejszej artystki polskiego art déco.

11 i 25 czerwca / g. 11.00 - Responsywne oko – o malarstwie Wojciecha Fangora / Magdalena Marczak-Cerońska
Obrazy Wojciecha Fangora wypełniają magnetyzujące, rozwibrowane i kolorowe kompozycje kręgów i fal. Dajmy uwieść się iluzji mistrza, opartej na obserwacjach optycznych, pozwólmy wciągnąć się w świat wzrokowych zagadek.

Więcej na: http://www.mnw.art.pl/.

a