updated 3:09 PM CET, Jan 21, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Romeo Jozak przed meczem Piast - Legia

  • Napisane przez BP Legia Warszawa
  • Dział: Stolica
Romeo Jozak przed meczem Piast - Legia Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

- Kibice chcą na Święta kompletu zwycięstw i utrzymania poziomu gry przez Pasquato i Hamalainena? Porozmawiam z Mikołajem o ich życzeniach i sprawię, żeby się spełniły.  Są one oczywiście jak najbardziej zasadne i możliwe do spełnienia. Pasquato i Hama wyglądają coraz lepiej, zwłaszcza Kasper, widać, że ten piłkarz z każdym meczem zyskuje pewność siebie i robi postępy  – powiedział na konferencji przedmeczowej trener Romeo Jozak.

- Mecz z Bruk-Betem Termaliką również potoczył się po naszej myśli. Trzeba jednak pamiętać, że nawet jeśli wykonamy swoją pracę w dwóch ostatnich meczach na 100 proc., musimy jeszcze liczyć na potknięcie Górnika. To też może być jedno z życzeń kibiców do Świętego Mikołaja.

Kwestię Dominika Nagya rozwiązaliśmy już jakiś czas temu. Tak jak mówiłem, będzie on wypożyczony, razem z jego agentami dyskutujemy nad najlepszą możliwą ścieżką kariery dla niego.

Na wyjazdach nie szło nam w tym sezonie zbyt dobrze, ale nie było też wielkich problemów, oprócz tego meczu z Lechem. W Kielcach przegraliśmy w kontrowersyjnych okolicznościach, wynik meczu z Sandecją wynikł z kolei z naszych indywidualnych błędów. Jednak w każdy mecz wyjazdowy wchodziliśmy dobrze, nawet w te dwa ostatnie, gdzie nie udało nam się zgarnąć kompletu punktów. Na pewno moi piłkarze są gotowi do gry na 100 proc. Poziom, który narzucamy na początku spotkań, musimy utrzymać do końcowego gwizdka, a wtedy, jestem przekonany, wszystko będzie układać się dla nas dobrze.

 

Maciej Dąbrowski:

- W naszym zespole panuje zdrowa rywalizacja. Straciłem miejsce w składzie, ale obiecałem, że będę walczył do końca o odzyskanie go i to mi się udało. Czuję się pewny swoich umiejętności i postaram się zrobić wszystko, by jak najmocniej pomagać drużynie na boisku.  Wiemy, że Piast strzela sporo goli w końcówkach, ale jestem przekonany, że jeśli utrzymamy koncentrację przez 90 minut, to nie będziemy mieli problemu, by pilnować naszych rywali.

 20. kolejka LOTTO Ekstraklasy: Piast Gliwice - Legia Warszawa, wtorek, 18:00.

Warszawa