czwartek, maj 09, 2024
Follow Us
poniedziałek, 09 maj 2011 08:50

Jak przygoda, to tylko na Mazowszu Wyróżniony

Napisane przez Przemysław Gruz / Gazeta Finansowa
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Jak przygoda, to tylko na Mazowszu fot.: materiały prasowe
Samorządowców z podwarszawskich gmin na Mazowszu zelektryzowała w ostatnich dniach wiadomość, o planowanej inwestycji spółki Las Palm, która chcę wybudować największy i najnowocześniejszy w tej części Europy park rozrywki - Adventure World Warsaw. Dla gminy na terenie, której powstanie park, to konkretne korzyści. Oprócz wpływów z podatków, to również nowe miejsca pracy, a także poprawa infrastruktury drogowej.

{jumi [*4]}Inwestycja ma zakończyć się w 2013 roku. Park ma mieć powierzchnię 40 hektarów, a budżet projektu wynosi aż 500 mln euro. Do zrealizowania inwestycji została powołana spółka celowa pod nazwą Las Palm sp. z o.o. Inwestorem jest fundusz inwestycyjny o wieloletnim doświadczeniu w sektorze usług wypoczynkowych i rozrywki zarówno w Europie jak i na całym świecie.

Jak przekonują przedstawiciele spółki w parku Adventure World Warsaw znajdą się dziesiątki atrakcji, łączących rozrywkę ze sportem, wypoczynkiem, rekreacją i edukacją. Powstaną tu m.in. baseny, rollercoastery, karuzele i kompleks SPA.

- Chcemy zapewnić rozrywkę i wypoczynek dla całych rodzin z dziećmi. Nie zabraknie atrakcji również dla najmłodszych – mówi Sebastian Barbasiewicz, członek zarządu spółki Las Palm, przedstawiciel inwestora. – Park będzie obiektem spełniającym najwyższe standardy, oczywiście również w zakresie bezpieczeństwa.

Opiekę nad technicznymi aspektami przedsięwzięcia sprawuje firma Tebodin Poland. Na potrzeby inwestycji została już przygotowana koncepcyjna dokumentacja techniczna, która wymaga jedynie dostosowania do konkretnej lokalizacji. Obecnie przedstawiciele spółki biorą pod uwagę kilka miejsc. Rozważane jest m.in. stworzenie parku rozrywki na obrzeżach miejscowości Złotokłos w powiecie piaseczyńskim oraz pod Grodziskiem Mazowieckim. Decyzja ma zapaść najpóźniej do końca maja.

Powstanie Adventure World Warsaw to spore korzyści dla gminy, w której zostanie zrealizowany projekt. Park będzie generował przychody do budżetu gminy, zwiększą się też wpływy z lokalnych podatków i podatków dochodowych od osób mieszkających w gminie, które znajdą zatrudnienie w parku. Dzięki temu będą mogły być m.in. zrealizowane inwestycje związane z poprawą infrastruktury drogowej. Duże znaczenie ma również fakt, że powstaną nowe miejsca pracy – w parku znajdzie zatrudnienie około 300 osób po zakończeniu I etapu, a docelowo, po realizacji całej inwestycji, nawet 1000.

Inwestor deklaruje też gotowość wsparcia dla lokalnych inicjatyw i placówek, takich jak kluby sportowe, ośrodki kultury i ośrodki zdrowia. - Zależy nam na tym, by być dobrym partnerem dla lokalnej społeczności, a z władzami gminy i starostwa znaleźć oczekiwany poziom partnerskiej współpracy i zaangażowania – mówi Barbasiewicz.

Budowa Adventure World Warsaw to dla wielu entuzjastów podobnych miejsc bardzo dobra wiadomość. Dotychczas w poszukiwaniu dobrej zabawy i adrenaliny, trzeba było wyjeżdżać za granicę. W przypadku inwestycji spółki Las Palm, nie dość, że powstanie pierwszy w Polsce park rozrywki z prawdziwego zdarzenia, to jest ona również ogromnym zastrzykiem finansowych dla całego województwa.

{jumi [*8]}

a