czwartek, maj 16, 2024
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/17133.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/17133
czwartek, 27 marzec 2014 13:51

Letni Ogród gościem Globtrotera Wyróżniony

Napisane przez Cezary Rudziński
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Letni Ogród gościem Globtrotera Fot.: Cezary Rudziński; http://letniogrod.eu

Domek, ogródek, keja, łódka i to w samym sercu Mazur. To nie marzenia. To Letni Ogród. Tak ten Port – Club, największy na Mazurach ekskluzywny port jachtowy o charakterze klubowym, a zarazem jeden z największych obiektów tego typu w Polsce i Europie, zachęca żeglarzy oraz innych gości do korzystania z usług. Walory ma niezaprzeczalne.

Znajduje się w Wygrynach – Rucianem-Nidzie, nad jeziorem Bełdany, przy najdłuższym szlaku żeglownym na jeziorach mazurskich. Przy czym wyruszając z tego portu aby popływać zarówno na tym jeziorze, jak i jeziorach: Mikołajskim i Śniardwy, dopłynąć do Węgorzewa czy innych miejscowości nie trzeba kłaść masztu.
Właścicielka tego ośrodka, Patrycja Kowalczyk i dyrektor zarządzająca Katarzyna Ćwik były gośćmi Globtrotera na drugim spotkaniu marcowym. – Posiadamy 500 stanowisk do cumowania – powiedziała właścicielka Letniego Ogrodu – i około 1500 metrów bieżących linii brzegowej. Przy czym standardem są trzy metry linii brzegowej przy każdym stanowisku. Zgodnie z życzeniami przestrzeń ta, oczywiście drożej, może być powiększona. Cały obiekt ma powierzchnię około 15 hektarów i otoczony jest lasem w którym rosną grzyby. Wszystkie stanowiska do cumowania mają wszelkie udogodnienia dla amatorów jachtów żaglowych i motorowych.
I do każdego przylega działka do wyłącznej dyspozycji wynajmującego. Można na niej postawić meble ogrodowe, altankę, grill itp. Oczywiście do wszystkich działek doprowadzona jest energia elektryczna i woda. A dla klientów bardziej wymagających część działek wyposażonych jest w domki – w sumie jest ich 32, są również całoroczne – umożliwiające wygodne zakwaterowanie nawet do 6 osób równocześnie, z widokiem na jezioro Bełdany. Dla bezpieczeństwa dzieci domki mają ogrodzenie od strony kei. Ponadto cały teren jest ogrodzony, a na drodze i szlaku wodnym są szlabany. Jachty i łodzie mogą przebywać w ośrodku przez cały rok, przy czym w ramach ceny wynajmu jest ich czyszczenie, odświeżanie oraz spuszczanie na wodę i podnoszenie na ląd.
Zasadą którą się kierujemy - dodała - jest nieingerowanie w przyrodę otaczającą ośrodek i troska o ekologię, a także wygoda gości. Każdy może np. sam przyrządzić w znajdującej się w domku kuchni złowione ryby, zebrane grzyby itp. Wynajem jednego standardowego stanowiska, z trzema metrami linii brzegowej, kosztuje rocznie 4,5 tys. zł. Natomiast domku o powierzchni 35 m², z kuchnią i toaletą, na cały sezon 30 tys. zł. Wolne domki można jednak wynajmować także na krótsze okresy, nawet tylko na jedną dobę. Najwięcej gości jest z Warszawy, ze względu na łatwy i prosty dojazd. Największy ruch w sezonie jest oczywiście w weekendy.

{gallery}17133{/gallery}
W ośrodku jest również pensjonat i restauracja, o których opowiedziała dyrektor ośrodka. – Właśnie kończy się ich remont i przygotowanie do sezonu – usłyszeli uczestnicy spotkania. Z pensjonatu jest widok na jezioro Bełdany. Restauracja specjalizuje się w kuchni ekologicznej i regionalnej. Ośrodek organizuje także wesela, konferencje i inne imprezy okolicznościowe, np. ogniska. Dla gości piecze się własny chleb. Można zamówić również tygodniowe, lub dłuższe, pobyty dla dzieci z rodzicami lub dziadkami, z ciekawym programem. Więcej na temat Letniego Ogrodu i jego oferty znaleźć można na: www.letniogrod.eu.

a