niedziela, maj 12, 2024
Follow Us
czwartek, 25 październik 2012 12:23

Targi turystyczne Tour Salon 2012 Wyróżniony

Napisane przez AM
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od 24 do 27 pażdziernika potrwają w Poznaniu targi branży turystycznej TOUR SALON. Oprócz rozmów na tematy biznesowe będą atrakcje dla zwiedzających, występy, możliwość skosztowania regionalnych specjałów i spotkania ze znanymi osobami. Organizatorzy twierdzą, że można tam odbyć "podróż dookoła świata w cztery dni".

TOUR SALON co roku gromadzi zarówno profesjonalistów jak i klientów indywidualnych, szukających pomysłów na ciekawe spędzanie wolnego czasu. Jest to miejsce prezentacji najnowszych ofert i atrakcji turystycznych, a także spotkań biznesowych i nawiązywania nowych kontaktów handlowych wśród przedstawicieli branży.

Krajem partnerskim TOUR SALON 2012 jest Palestyna - historyczna kraina na Bliskim Wschodzie, nad Morzem Śródziemnym, kolebka chrześcijaństwa i jedno z najpiękniejszych miejsc, które mimo skomplikowanej sytuacji politycznej warto odwiedzić. Palestyną w starożytności nazywano obszary pomiędzy Morzem Śródziemnym na zachodzie, Pustynią Syryjską i pustyniami Półwyspu Arabskiego na wschodzie, górami Liban na północy i krańcami Morza Martwego oraz pustynią Negew na południu. Współcześnie Palestyna to obszar w Izraelu, Autonomii Palestyńskiej i Jordanii, zamieszkany przez Żydów i Arabów, leżący między wybrzeżem Morza Śródziemnego na zachodzie, doliną rzeki Jordan i Morzem Martwym na wschodzie, granicą izraelsko-libańską na północy i Okręgiem Gazy na Południu. Jest coraz popularniejszym kierunkiem wybieranym przez Polaków, a wyjazdy wiążą się przede wszystkim ze zwiedzaniem istotnych dla chrześcijaństwa miejsc związanych z życiem i działalnością Jezusa Chrystusa. Najważniejszym punktem pielgrzymek jest Betlejem z górującą nad miastem Bazyliką Narodzenia Pańskiego. W dalszej części wyjazdu zwiedzana jest Jerozolima.

Regionem Partnerskim 23. edycji Tour Salonu jest Małopolska, jedno z najliczniej odwiedzanych województw w Polsce. Turyści zwiedzają m.in. zabytki UNESCO: Kraków, kopalnię soli w Wieliczce, zespół architektoniczno-parkowy Kalwaria Zebrzydowska, muzeum Auschwitz-Birkenau, drewniane kościółki w Dębnie, Sękowej, Binarowej i Lipnicy Murowanej, podziwiają zamki: Wawel, Pieskową Skałę, Niepołomice, Nowy Wiśnicz, odwiedzają Zakopane, Tatry. Region jest też celem turystyki religijnej związanej przede wszystkim z osobą bł. Jana Pawła II (Wadowice, Stary Sącz, Kraków-Łagiewniki). Jest tu ponad 100 000 miejsc noclegowych, ośrodki SPA, centra rozrywki, ponad 6000 km znakowanych szlaków turystycznych (w tym ponad 3000 km szlaków górskich). Zimą są tu doskonałe warunki do jazdy na nartach, a w Krakowie – mieście, które nigdy nie śpi – można korzystać z całorocznej oferty kulturalnej.

Gościem targów Tour Salon 2012 będzie 27 października Elżbieta Dzikowska.

Na targach Tour Salon zaprezentowano też projekt "Karkonosze i Łużyce Górne - aktywnie przez cztery pory roku" i po raz pierwszy oficjalnie pokazano nowy logotyp marki Karkonosze wraz z całą jej ideą. Turystyczna karta rabatowa Regioncard funkcjonuje po polskiej i czeskiej stronie od czerwca 2012 roku.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Cittaslow, to organizacja zrzeszająca miasteczka do 50 tysięcy mieszkańców. Obecnie sieć liczy 150 miast z 25 państw całego świata. Ruch narodził się w 1999 r. z pomysłu burmistrza Greve di Chianti i burmistrzów innych włoskich miasteczek. Zainteresowane są miasta w Hiszpanii, Holandii, Korei Południowej, wspólna sieć w Norwegii - Szwecji – Danii, Niemczech, Włoszech, Polsce, Stanach Zjednoczonych, Turcji i Wielkiej Brytanii. W roku 2010 do sieci przyjęte zostały pierwsze miasta z Chin i Afryki. Polska Krajowa Sieć Miast Cittaslow zrzesza pięć miast z terenu Województwa Warmińsko-Mazurskiego (Lidzbark Warmiński, Reszel, Bisztynek, Biskupiec, Nowe Miasto Lubawskie) i jedno z Wielkopolski (Murowana Goślina).

Na targi z okazji jubileuszu 60-lecia działalności Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego przygotowano dwie wystawy fotograficzne z fotografiami z lat 50., 60., a także 70. pochodzącymi głównie z archiwum Wydawnictwa PTTK „Kraj" i zatytułowaną „Polskich turystów – krajoznawców portret własny".
Można będzie wykazać się swoją wiedzą i zagrać w MULTI-CULTI (26 października o godz. 13.30, paw. 6a, sala I) lub obejrzeć "Śladem szeptu amazońskiego potoku" - podróżniczy show ze slajdami, filmami, muzyką, posłuchać indiańskich legend, opowieści o dziewiczym odcinku Orinoko, tajemniczych tepui czy ucieczce przed anakondą... Od kilkunastu lat wenezuelski reżim nie wpuszcza w ten region żadnego eksploratora. Stefan Czerniecki jest jednym z pierwszych, któremu się to udało. Jego wyprawa została nominowana do tegorocznej nagrody Kolosów (26 października, godz. 16.00-17.30, pawilon 6 a, Sala Konferencyjna II).

Dla uczestników i gości targów przygotowano też Speed Badminton Park, sportowo-rekreacyjną interaktywną imprezę, od 2002 roku oficjalnie zarejestrowaną nową dyscyplinę sportu, która jest nowoczesną odmianą gry łączącą w sobie grę w tenisa, badmintona i squasha. Sport jest przyjazny dla początkujących i nie wymaga specjalnych umiejętności ani treningów. Lotka jest stabilna na wietrze, a lekkie rakiety z silnym naciągiem nadają jej prędkość do 290km/h. Można grać w ciemności - lotki są świecące. Nie potrzeba siatki, słupków, boiska, kortu. Grać można gdziekolwiek i kiedykolwiek, a pole gry da się wyznaczyć patykiem na piasku, kredą na asfalcie, taśmą na trawie lub plaży. Speed badminton jest łatwy jak kometka, dynamiczny jak tenis i szybki jak squash. W trakcie godzinnej gry można spalić od 400-560 kalorii. 

www.speedbadminton.pl

www.visitmalopolska.pl

www.cittaslowpolska.pl

www.pttk.pl

www.tour-salon.pl

{jumi [*6]}

a