updated 2:43 PM CEST, May 24, 2019
A+ A A-

Na Sylwestra do Czech

  • Napisane przez Anna Gruszczyńska / KW
  • Dział: Europa
Wyróżniony Szpindlerowy Młyn CzechTourism Szpindlerowy Młyn
Poniżej prezentujemy czytelnikom Kuriera365 kilka propozycji sylwestrowych, dla tych którzy jeszcze nie zaplanowali sobie tego ważnego dnia. Nasze oferty będą połączone z propozycją krótkiego, zimowego wypadu do naszych południowych sąsiadów - Czechów.

{jumi [*4]}Masz ochotę na świetną zabawę sylwestrową? Wolisz świętować nadejście Nowego Roku w mieście czy raczej na łonie przyrody, w górach? W Republice Czeskiej każdy znajdzie odpowiednią dla siebie propozycję - zachęcaja nas do odwiedzin nasi sąsiedzi. A oto ich sylwestrowe propozycje:

Sylwester w wielkim stylu

Jeśli chcesz spędzić Sylwestra stylowo, wybierz się do teatru lub opery. Na pewno nie pożałujesz. W ostatnim dniu roku na scenach królować będą głównie komedie. Na widzów w Teatrze Narodowym w Pradze (http://www.narodni-divadlo.cz/) czeka opera komiczna Napój miłosny Gaetana Donizettiego. Ostrawski Teatr Jiřego Myrona (http://www.ndm.cz) szykuje przedstawienie Sylwester z operetką i musicalem. Niezapomniany wieczór możemy spędzić w Operze Narodowej w Pradze (www.opera.cz), która przywita Nowy Rok muzyką i uśmiechem towarzyszącym przedstawieniu Zemsta nietoperza Straussa. Po spektaklu na wszystkich czeka zabawa przy swingu i specjały gastronomiczne.

Burzliwe świętowanie na rynku

Świetny program sylwestrowy z występami gwiazd muzycznych i pokazami ogni sztucznych szykują czeskie miasta. Na rynku Starego Miasta w Pradze a także na Placu Wacława na Prażan i turystów czeka mnóstwo atrakcji. W oczekiwaniu na wybicie północy możemy popijać gorący miód czy grzane wino. Na świętowanie Nowego Roku na rynku zaprasza także Brno. Wesoło będzie również na Placu Republiki w Pilznie i na Placu Pokoju we Zlinie.

Największy pokaz fajerwerków szykuje tradycyjnie stolica (www.prague.eu). Polecamy noworoczny, wieczorny spacer brzegiem Wełtawy. Niebo nad rzeką rozświetlą sztuczne ognie około godziny 18.00.

Przetańczyć Nowy Rok

Jeśli nie masz ochoty marznąć na dworze, zapraszamy na dyskotekę do klubu. W Ostrawie na pewno nie zawiedzie nas ulica Stodolní, ulica, która nie śpi (www.stodolni.cz). Tu znajdziemy dziesiątki klubów, barów i dyskotek. W Pradze zabawić się możemy między innymi w klubie Roxy (www.roxy.cz ), Lucerna music barze (www.musicbar.cz), Lávka (www.lavka.cz) czy Sasazu (www.sasazu.com). Nie będziemy także nudzić się w Brnie. Zabawa czeka nas w klubie Fléda (www.fleda.cz ), Livingstone (www.livingstoneclub.cz), Metro (www.metromusic.cz) czy Mersey (www.mersey.cz).

Nowy Rok na nartach

Wszyscy, którzy mają dość miejskich rozrywek mogą pożegnać stary rok w czeskich górach. Z szerokiej oferty zimowego wypoczynku, na pewno znajdziemy coś dla siebie. Nie czekajmy lepiej długo z rezerwacją, Sylwestra w górach spędza bowiem tradycyjnie wielu Czechów. Do najczęściej odwiedzanych regionów górskich w Czechach należą Karkonosze, Szumawa, Rudawy a także Jesioniki (www.holidayinfo.cz). W szumawskiej miejscowości Lenora w ostatnim dniu roku będziemy mogli upiec sobie własnoręcznie chleb czy kołacz pod czujnym okiem mistrzów piekarskich. Wiele ośrodków narciarskich szykuje fajerwerki i inne nocne atrakcje sylwestrowe dla narciarzy (http://lyzovani.spicak.cz/; www.klinovec.cz; www.skiregion.cz ). Toast noworoczny radzimy oczywiście wznieść dopiero po zjeździe.

Sylwester w SPA

Wszyscy, którzy ostatnio zaniedbywali swe zdrowie, mają ostatnią w tym roku szansę nadrobić te zaległości. Specjalne pakiety sylwestrowe oferuje wiele hoteli uzdrowiskowych w Czechach. Jedną z najbardziej luksusowych ofert przygotował karlowarski hotel Pupp (www.pupp.cz). Wypoczywającym tu turystom z pewnością spodoba się kąpiel w basenie termalnym z lampką szampana. W Luhačovicach (www.luhacovice.cz) oprócz kąpieli zdrowotnych i masaży czeka na gości regionalna morawska muzyka.

{jumi [*6]}

Please provide full Credentials Infomation