poniedziałek, kwiecień 29, 2024
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/24821.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/24821
czwartek, 06 październik 2016 00:00

XIII Festiwal Pieśni w Łazienkach Królewskich Wyróżniony

Napisane przez http://www.lazienki-krolewskie.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Anna Mikołajczyk - sopran Anna Mikołajczyk - sopran

Druga, jesienna część XIII Festiwalu Pieśni Kompozytorów Polskich, wchodzącego w skład XIII Festiwalu Pieśni rozpocznie się w sobotę 8 października 2016 roku. Dwa koncerty poświęcone twórczości pieśniarskiej Pawła Łukaszewskiego i Stanisława Moniuszki odbędą się w Łazienkach Królewskich.

• Koncert pieśni Pawła Łukaszewskiego odbędzie się w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich 8 października o godz. 17. Jego wykonawcami będą Anna Mikołajczyk – sopran, Robert Gierlach – bas-baryton oraz pianistka Ewa Guz-Seroka. Podczas koncertu odbędzie się prapremierowe wykonanie dwóch pieśni skomponowanych przez Pawła Łukaszewskiego do słów Haliny Poświatowskiej. Utwory te zostały skomponowane specjalnie z myślą o ich prapremierze podczas XIII Festiwalu Pieśni.
• Koncert pieśni Stanisława Moniuszki odbędzie się w Teatrze Królewskim w Łazienkach Królewskich 15 października o godz. 17. Wykonawcami koncertu będą Elżbieta Wróblewska – mezzosopran, Dariusz Machej – bas i Ewa Pelwecka – fortepian.

Bilety w cenie 10 zł (ulgowe) i 15 zł (normalne) dostępne są na www.bilety24.pl; w Salonach Empik i punktach sprzedaży Eventim oraz na www.eventim.pl, a także na godzinę przed każdym koncertem w miejscu wydarzenia.

Więcej na http://www.fit.waw.pl oraz www.facebook.com/filharmoniatraugutta.

Robert Gierlach - bas-baryton
Jest absolwentem warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie śpiewu Kazimierza Pustelaka. Artysta występuje na prestiżowych scenach operowych i estradach koncertowych Europy, Ameryki Północnej i Japonii. Debiutował w Stanach Zjednoczonych w Detroit Opera House jako Figaro w „Weselu Figara"Mozarta oraz wystąpił w Carnegie Hall w Nowym Jorku.

Dariusz Machej - bas
Ukończył Akademię Muzyczną im. Fr. Chopina w Warszawie w klasie śpiewu prof. Włodzimierza Zalewskiego w 2000 roku. Do jego czołowych partii operowych należą Figaro w Le nozze di Figaro, Leporello w Don Giovannim W. A. Mozarta, Dulcamara w L'elisir d'amore oraz partia tytułowa w Don Pasquale G. Donizettiego, Śmierć w Der Kaiser von Atlantis V. Ulmana, Kaspar w Der Freischütz C.M. Webera, a także wiodące postaci w operach G. Rossiniego – Don Bartolo w Il barbiere di Siviglia, Don Magnifico w La Cenerentola, Selim w Il Turco in Italia, Mustafa w L'Italiana in Algieri. Występuje w repertuarze oratoryjnym i pieśniarskim.

Elżbieta Wróblewska - mezzosopran
Absolwentka warszawskiej Akademii Muzycznej im. F. Chopina, w klasie prof. Krystyny Szostek-Radkowej.
Zadebiutowała na scenie Teatru Wielkiego Opery Narodowej w 2001 roku partią Olgi w zrealizowanym przez Akademię Muzyczną przedstawieniu „Eugeniusza Oniegina" P.Czajkowskiego. Od 2003 roku jest solistką Warszawskiej Opery Kameralnej, gdzie zadebiutowała jako Arsace w „Semiramidzie" G.Rossiniego.
Współpracuje z Teatrem Wielkim Opera Narodową, z  Teatrem Wielkim w Poznaniu a także z Operą Śląską w Bytomiu oraz z Operą Podlaską i Teatrem Wielkim w Łodzi. Elżbieta Wróblewska jest cenioną wykonawczynią muzyki oratoryjnej oraz liryki wokalnej kompozytorów polskich i zagranicznych.

{gallery}24821{/gallery}

Paweł Łukaszewski - kompozytor, dyrygent, pedagog.
Ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie, uzyskując dwa dyplomy: w zakresie gry na wiolonczeli, 1992 - prof. A. Wróbel i kompozycji (z wynikiem celującym), 1995 - prof. M. Borkowski. Od roku 1996 pracuje w Katedrze Kompozycji Akademii Muzycznej w Warszawie, gdzie w 2000 r. uzy­skał tytuł naukowy dok­tora, a w roku 2006 tytuł naukowy dok­tora habi­li­to­wa­nego w zakre­sie kom­po­zy­cji. Jego twórczość zyskała znaczącą pozycję w Europie, USA i Kanadzie (www.lukaszewski.org.uk).

Ewa Guz-Seroka - pianistka
Absolwentka Państwowego Ogólnokształcącego Liceum Muzycznego im. K. Lipińskiego w Lublinie w klasie fortepianu Tamary Bogdanowskiej (dyplom z wyróżnieniem) oraz Akademii Muzycznej im. Fr. Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Barbary Muszyńskiej i kameralistyki prof. Krystyny Borucińskiej. Koncertowała jako solistka i kameralistka w kraju i za granicą, promując muzykę polską. Jest wykładowcą Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.
W roku 2015 otrzymała nagrodę JM Rektora UMFC.

Anna Mikołajczyk - sopran
Absolwentka Warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w klasie prof. Małgorzaty Marczewskiej. Jest solistką Warszawskiej Opery Kameralnej, stale współpracuje z Operą Bałtycką, gdzie śpiewa  pierwszoplanowe role oper W. A. Mozarta, P. Czajkowskiego, G. Verdiego czy I. Strawińskiego.
Dużo miejsca w swojej działalności koncertowej poświęca muzyce oratoryjno-kantatowej i kameralnej. Jest szczególnie ceniona w kręgu muzyki dawnej. Współpracuje z wybitnymi przedstawicielami tego nurtu wykonawczego w Polsce i poza granicami kraju.

a